Javascript je pravděpodobně v prohlížeči vypnutý.

Pro plnou funkčnost těchto stránek je třeba zapnout podoporu Javascriptu v prohlížeči. Klikněte zde pro zporazení instrukcí jak zapnout javascript..

Tuina masáže jsou čínské léčebné masážní techniky a manipulace. Spolu s akupunkturou, fytoterapií a dietetikou patří k pilířům čínské medicíny. Vychází z učení o principech yin a yang, orgánech Zang a Fu, z teorie o pěti prvcích, ze znalosti akupunkturních a šlachosvalových drah a akupunkturních bodů. Od běžných masáží se liší právě hlavně prací se systémem akupunkturních drah a bodů.

Při masáži je možné použít množství masážních technik. Vhodné techniky a jejich provádění zvolím na základě vašeho zdravotního stavu. Proto si vždy před masáží uděláme krátkou čínskou diagnostiku vašich konkrétních obtíží nebo požadavků.

Tuina masáž odstraňuje bolesti zad a šíje, bolesti hlavy, únavu, svalové křeče, uvolňuje šlachy, klouby a svaly. Používá se na odstranění problémů s krční páteří, ramenním kloubem, artritidou, tenisovým loktem, ale i u bolestivé menstruace, nespavosti, psychických potížích. Ulevuje od nervového napětí,  stimuluje krevní oběh, odplavuje toxické látky. Stimuluje také funkci vnitřních orgánů.

Tuina Masáže se často doplňují baňkováním a moxou.

Baňkování patří k uznávaným čínským léčebným metodám. Spočívá v přikládání baněk, ve kterých je vytvořen podtlak, který způsobí jejich přisátí na pokožku. Baňky se přikádají na reflexní zóny, v průběhu drah na akupunkturní body nebo se používají k masáži. Baňky pomáhají k vytažení škodlivin na povrch a jejich vyloučení, otevírají kožní póry a regulují tok Qi a krve.

Moxování je metoda, kdy se akupunkturní body požehují (nahřívají) pelyňkovým doutníkem. Cigareta (doutník) se drží nad biodem cca ve vzdálenosti 1-2 cm, respektive tak, aby klient cítil mírné teplo. Kromě akupunkturních bodů se nahřívají i oblasti např. nad uložením vnitřních orgánů (např. bederní oblast).