Javascript je pravděpodobně v prohlížeči vypnutý.

Pro plnou funkčnost těchto stránek je třeba zapnout podoporu Javascriptu v prohlížeči. Klikněte zde pro zporazení instrukcí jak zapnout javascript..

Fyzioterapie je obor nebo li léčebná metoda, která se zabývá diagnostikou, lečbou a prevencí poruch pohybového aparátu člověka. Dnešní převážně sedavý způsob života nám nedává velký prostor k pohybu, který je pro nás tolik přirozený. Důsledkem toho velice často dochází k různým obtížím, jako je akutnímu zablokování zad či jiných kloubů po těle až k chronickým obtížím našeho pohybového aparátu.

Při první návštěvě fyzioterapeut klienta vyšetří. Provede tzv kineziologický rozbor, na základě kterého stanový techniky vhodné pro léčbu obtíží klienta a předpokládanou dobu léčby.

Co léčíme

  • Akutní bolestivé stavy zad či jiných částí našeho těla
  • Chronické a dlouhodobé bolesti z důvodu přetížení či používání nevhodných pohybových stereotypů.
  • Ortopedické diagnózy jako jsou skolióza, scheuermann, bechtěrev a jiné
  • Poúrazové stavy

Techniky, které používáme

Měkké techniky, mobilizace – léčebné techniky kterými ovlivňujeme tkáně jako jsou kůže, podkoží, fascie, svaly i úpony svalů. Uvolněním těchto tkání často dochází k odstranění akutních i chronických blokád po těle a tudíž i bolestí.

Kvadrupedální lokomoce – výborná technika při práci se skoliotickým držení těla převážně pro děti

Bazální programy a podprogramy dle Jarmili Čápové – komplexní terapeutický přístup při práci s lidmi se získaným či vrozeným ochrnutím těla (CMP, vozíčkáři), stejně tak u pacientů s bolestí pohybového aparátu

Spirální Dynamika – terapeuticko pohybový komplex, díky kterému naučíme naše klienty opět probudit vnímání a citění jejich těla a skrze to i prociťování a vedení koordinovaně správného pohybu

Akupunktura – tisícelet stará technika, velice účinná pro odstranění akutních i chronických bolestivých stavů nejen páteře

Baňkování – při baňkování dochází k masivnímu prokrvení tkání čímž dojde k uvolnění ztuhlého svalstva. Baňky lze aplikovat formou masáží nebo staticky pouze přiložením.

Masáže – jedna z nejstarších forem terapie, odstraňuje napětí a stres či bolesti, zlepšuje krevní oběh......