Javascript je pravděpodobně v prohlížeči vypnutý.

Pro plnou funkčnost těchto stránek je třeba zapnout podoporu Javascriptu v prohlížeči. Klikněte zde pro zporazení instrukcí jak zapnout javascript..

Marie NovákováMarie Nováková

Narodila jsem se v Liberci, vystudovala tam gymnázium a poté se přemístila do Prahy na vysokou školu.Vystudovala jsem Geodézii a kartografii, po státnicích se věnovala tvorbě map ve firmě Žaket a následovně jsem pracovala téměř deset let jako grafik a vedoucí DTP v reklamní agentuře.

V průběhu let jsem studovala Pražskou psychoterapeutickou fakultu, absolvovala kurzy biodynamických masáží (biorelease a deep draining). Pět let jsem také docházela na psychoanalýzu. V oblasti psychologie a psychoterapie se vzdělávám i nadále. Momentálně se účastním libereckého dvouletého výcviku pro pomáhající profese, zároveň prohlubuji znalosti v oblasti psychosomatiky, masáží a práce s aurou.

Zájem o člověka a touha mu hlouběji porozumět mě dovedl ke studii Tradiční čínské medicíny - školy 5 dovedností. Studium jsme úspěšně dokončila v červnu 2014. V roce 2015 jsem absolvovala odbornou stáž na činské univerzitě v Nanjingu. Absolvovala jsem také speciální kurz tuina masáží, kurz viscerální manipulace a mnoho hodin postgraduálních studií.

Ve své praxi se věnuji především tradiční čínské medicíně, biodynamickým masážím, masážím Tuina a psychosomatice.

Těším se na setkání s Vámi!

 

 

Anna Roubínková

Vystudovala jsem fyzioterapii na FTVS UK v letech 2002 - 2007. Již během konce magisterského studia jsem pracovala v soukromé ambulanci Rehaland, kde jsem strávila 2 roky a kde jsem pracovala převážně s ambulantními pacienty. Poté jsem dostala nabídku pracovat jako fyzioterapeut v naší reprezentaci automobilových závodníků. Měla jsem tu čest pracovat s jezdci jako jsou Tomáš Enge, Jarek Janiš nebo Adam Lacko. Byla to práce velice zajímavá zaměřená převážně na prevenci bolestí pohybového aparátu a dietetiku a v průběhu závodní sezóny pak na akutní bolestivé stavy zad a končetin z přetížení.

V roce 2010 jsem přijala nabídku pracovat na Rehabilitační klinice Malvazinky. Zde jsem se dostala blíže k lůžkové rehabilitaci a k rehabilitaci pacientů na anesteziologicko – resuscitačním oddělení. V roce 2011 mne osud přitáhl do soukromého zdravotnického zařízení Fyzioaktiv a do centra odborné péče pro osoby po cévní mozkové příhodě Ergoaktiv. Zde se na nás obraceli klienti jak s akutními bolestmi, tak s dlouhodobými obtížemi ale i poúrazovými stavy. Zároveň zde probíhala rehabilitace pacientů po poranění mozku. Komplexnost péče o tyto pacienty mne velice oslnila a tou dobou začalo mé uvažování o studio tradiční čínské medicíny. Přemýšlení netrvalo dlouho a ten samý rok jsem studium také začala na Institutu Tradiční Čínské Medicíny v Praze. Dálkové studium trvalo tři a půl roku. Po dokončení studia závěrečnou zkoužkou jsem absolvovala několik seminářů v rámci postgraduálního vzdělávání v tomto oboru.

Nyní se ve své praxi věnuji jak ambulantní fyzioterapii tak čínské medicíně a to převážně akupunktuře a fytoterapii – léčbou bylinnými odvary. Obě praxe se krásně doplňují. V mých očích splňují komplexnost jak v diagnostice tak léčbě.